O SZKOLE

Od 2008 r. uczymy tworzenia nowoczesnych kreacji cyfrowych. Ilustracji, animacji, form reklamowych, projektowania stron www oraz materiałów drukowanych.

Szkoła daje możliwość zdobycia zróżnicowanych umiejętności umożliwiających rozpoczęcie pracy na stanowisku grafika komputerowego, projektanta UX, w kilkunastu specjalizacjach.

Zajęcia prowadzone są przez aktywnych zawodowo grafików, systemem wieczorowym (od godziny 18:15) oraz w weekendy (od godziny 11:00)

Podstawą nauki jest 3 semestralne studium grafiki.

Wybrane kompetencje można także zgłębiać na dodatkowych kursach specjalizacyjnych.

Ilustracja: Wioletta Dec
Studium Grafiki Komputerowej
STUDIUM GRAFIKI KOMPUTEROWEJ
Trzy semestry - 180 godzin lekcyjnych

I semestr - podstawy warsztatu grafika komputerowego, nauka programów graficznych.

II semestr - projektowanie zorientowane na rynek komercyjny, techniki obejmujące kreację materiałów reklamowych i promocyjnych, stronę internetową, UX design.

III semestr - identyfikacja wizualna, opakowanie, grafika trójwymiarowa, efekty specjalne, motion tween, UX PRO.

Każdy z trzech semestrów startuje dwa razy w roku: w październiku i w marcu.

Jeżeli pracujesz już w programach graficznych, możesz rozpoczynać naukę od drugiego lub trzeciego semestru.

2x w tygodniu po 2h od 18:15 i 20:00
lub soboty/niedziele od 11:00

Cena za semestr 2800 zł lub w 4x po 800 zł

Studium UX Design
UX DESIGN
Studium UX Design gwarantuje zdobycie wiedzy i umiejętności umożliwiających pracę w zawodzie Projektanta User Experience / Regular UX Designera w różnych branżach.

Zakres programowy podzielony jest na 2 semestry, obejmujące 120 godzin lekcyjnych.

I semestr - historia komputerów i trendy przyszłości, podstawy warsztatu UX Reserchera i UX Designera, metody badawcze i analityczne, brief, persony i scenariusze, nauka programów Adobe XD / Axure.

II semestr - projektowanie stron internetowych i aplikacji mobilnych, RWD i Mobile First, Storytelling i UX Writing, testy i Journey Map.

Każdy z dwóch semestrów startuje dwa razy w roku: w marcu i październiku.

TRYB WEEKENDOWY: I i II semestr - zajęcia odbywają się w niedziele od godziny 9:20
TRYB WIECZOROWY: I semestr - środy i piątki od 20:00, II semestr - wtorki i czwartki od 20:00.

Zajęcia można odbywać w trybie stacjonarnym lub zdalnym.

Wpisowe 500 zł

Studium Brandingowe
BRANDINGOWE

2 semestry, obejmujące 120 godzin lekcyjnych.

I semestr - Swiss Design (Kanon), metody budowania skutecznych komunikatów wizualnych, język projektowania graficznego, zasady typografii, gridy i kolory, scenariusze projektowe i design w praktyce.

II semestr - osobowość i historia marki, tożsamość wizualna i komunikacja marki, identyfikacja wizualna, strategia brandingowa i scenariusze projektowe, Brandbook, Storytelling, strona internetowa No-code i sesja produktu, case study do portfolio.

Co drugi piątek od 9:30 do 16:00

Studium Game Design
GAME DESIGN

1 semestr - 54 godziny lekcyjne.

Program kursu obejmuje kompletny proces tworzenia grafiki do gry. Począwszy od prototypu, zbierania inspiracji, pełnego procesu projektowania świata i UI, do finalnej implementacji.

Efektem końcowym będzie Twoja własna gra gotowa do udostępnienia w sklepie online.

16 LAT SZKOŁY GRAFIKI

Od 2008 prowadzimy całoroczne Studium Grafiki Komputerowej. Od tamtej pory wprowadziliśmy do zawodu ponad tysiąc grafików. Uczymy nie tylko obsługi programów graficznych ale także aktualnych metod pracy aktywnego zawodowo grafika.

Uzyskaliśmy w 2017 r. akredytację MEN. Funkcjonujemy jako Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Globlife, ewidencjonowana w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych pod nr: 133205 (zobacz w rejestrze RSPO>zobacz w rejestrze RSPO).

Nasza placówka podlega Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty oraz Ministerstwu Edukacji Narodowej.

Wystawiamy certyfikaty i zaświadczenia ukończenia kursów kompetencji zawodowych na podstawie § 11 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. (Dz. U. poz.1632).

Certyfikaty i zaświadczenia ukończenia kursów umiejętności zawodowych wydawane przez naszą placówkę wliczają się także do wymogów awansu zawodowego nauczyciela szkolnego i akademickiego.

Status ucznia naszej placówki jest honorowany przez wszystkie instytucje publiczne i prywatne (ZUS, KRUS, ubezpieczyciele).

Organizujemy praktyki i staże na stanowisku grafika. Pomagamy nawiązać współpracę z pracodawcami przy realizacji pierwszych zleceń.
Studium Grafiki Komputerowej
Aktywni zawodowo profesjonaliści Zobacz naszą kadrę

70 firm w programie praktyk

Pod koniec każdego semestru organizujemy program praktyk i staży.

W 2020 r. rozpoczęliśmy równoległy program współpracy studentów z wydawcami książek i audiobooków.

Praktyki zawodowe

DOŁĄCZ DO NAS

Rozpoczynając naukę w październiku:
I semestr trwa od października do lutego
II semestr trwa od marca do końca czerwca
III semestr trwa od października do lutego

Rozpoczynając naukę w marcu:
I semestr trwa od marca do końca czerwca
II semestr trwa od października do lutego
III semestr trwa od marca do końca czerwca

Galeria prac studentów
ilustracja: Aleksandra Urbańska